antykorozja

REGENERACJA LAMP

       Lampy samochodowe (w szczególności plastikowe klosze) po dłuższym czasie użytkowania ulegają zniszczeniu. Lampy stają się przyciemniałe, matowe lub zżółkłe, co jest efektem działania czynników zewnętrznych takich jak słońce czy piasek lub kamienie na drodze, które powodują większe lub mniejsze zarysowania niszcząc zewnętrzną warstwę plastikowej lampy w wyniku czego reflektory nie oświetlają należycie drogi. W celu zwiększenia bezpieczeństwa na drodze należy poddać je regeneracji. Po regeneracji lampy odzyskują dawny blask dzięki czemu wyglądają jak nowe, a co najważniejsze dadzą zdecydowanie więcej światła przez co jazda w nocy stanie się dużo bardziej bezpieczna i mniej męczaca dla oczu kierującego. Na zdjęciach z boku widać przykładowy efekt końcowy po przeprowadzonej przez nas regeneracji lamp.





ZABEZPIECZENIE ANTYKOROZYJNE I NAPRAWY BLACHARSKIE

       Części podwozia wymagające zabezpieczenia to płyta podłogowa oraz niektóre części podzespołów układów jezdnych i napędowych oraz profile zamknięte. Zabezpieczenie podwozia warto wykonać również w samochodach młodszych rocznikowo gdyż fabryczna powłoka często jest skromna i nie obejmuje wszystkich elementów (np. nadkoli).

Czynności wykonywane w zakresie konserwacji podwozia samochodowego:

  • demontaż osłon oraz nadkoli,
  • dokładne mycie podwozia wraz z wnękami gorącą wodą pod ciśnieniem,
  • usuwanie mechaniczne ognisk korozji,
  • naprawa cząstkowa lub nałożenie warstwy ochronnej na całą płytę,
  • zabezpieczenie profili zamkniętych.

       Naprawy renowacyjne części blacharskich w pojazdach polegają na usunięciu ognisk korozji i zastąpienie ich odpowiednio wyprofilowaną i dobraną blachą, a także zakonserwowaniu reperowanego elementu w celu uzyskania maksymalnej trwałości. Naprawy te odbywają się według najlepszych standardów, które gwarantują najwyższą trwałość rekonstruowanych elementów oraz wykluczają użycie środka wykańczającego ( tzw. kitu ) jako podstawowej metody usuwania wgnieceń i nierówności materiału.


       Zły stan wizualny auta może być przyczyną problemów podczas kontroli okresowej w stacji djagnostycznej. W najgorszym przypadku auto może nie zostać dopuszczone do ruchu przez diagnostę. Na zdjęciu poniżej widać auto, które nie przeszło pozytywnie badania technicznego i zalecono kierowcy naprawę zardzewiałych elementów.

antykorozjaprzed

       Poniżej zdjęcie tego samego auta po dokonaniu naprawy. Tym razem diagnosta nie miał już żadnych zastrzeżeń co do stanu technicznego i auto zostało dopuszczone do ruchu.

antykorozjapo



SPAWANIE I NAPRAWA PLASTIKOWYCH CZĘŚCI SAMOCHODOWYCH

       Spawamy zderzaki, owiewki, obudowy oraz inne elementy wykonane z plastiku a także usuwamy pęknięcia, wgniecenia i ubytki w elementach plastikowych. Profesjonalnie zespawane elementy są znacznie trwalsze i odporne na uderzenia niż sklejone domowymi sposobami.

polerowanie lamp